O mně

Moje praxe a vzdělání

Pracuji jako certifikovaný kouč školy PURE MIND (certifikace pro práci s Emočními rovnicemi, energetickými cvičeními, psychosomatikou, vizualizacemi) v oblasti rodinných a partnerských vztahů a rozvoje osobnosti.

Pravidelně se dále vzdělávám, např. prostřednictvím webinářů Akademie pro kouče u akreditované společnosti QED Group.

Předtím jsem během více než 20leté praxe poskytovala podporu při překonávání jazykových bariér jako soudní tlumočnice a překladatelka.

Po dobu 5 let jsem si osvojovala poznatky z práce s lidskými zdroji a organizací školení pro firemní zaměstnance.

Mnoho cenných a důležitých zkušeností jsem získala při výchově našich dvou dětí, dnes teenagerů (20 a 17 let).

Celoživotně se zajímám o rozvoj osobnosti, práci se stínem, energetická cvičení a psychosomatiku. Intenzivně se věnuji četbě, především odborné a tematické literatury. Více než 15 let praktikuji jógu a 5 let cvičení Tchaj-ťi (tai-či).

Co bych o své práci řekla?

Naplňuje mě povídání s lidmi o smyslu života, hledání odpovědí na otázky v oblasti vztahů, rodiny, vlastního nastavení, potenciálu a zdraví. Vždy mě velmi potěší a je pro mě opravdovou odměnou šťastný klient, který zdravě uchopil své téma, našel tu správnou odpověď a na další cestě se cítí spokojenější, silnější a ve větší harmonii. Práce koučky a mentorky se proto stala splněním a završením mého dlouholetého snu a přání, poskytovat jako průvodkyně lidem podporu při jejich cestě životem. K tomuto poslání přistupuji se  zodpovědností, empatií a pokorou.

Jak jsem vstoupila na tuto cestu?

Není to tak dávno, co jsem se po náročnější životní situaci a momentu, kdy jsem se v mé původní profesi ocitla na hraně vyhoření, odhodlala ke změně v životě a práci na sobě samé. Po letech přemýšlení nad otázkami Proč? Jak? Kvůli čemu? jsem se rozhodla zapracovat na svém nastavení, kdy jsem cítila, že prostě něco není úplně v pořádku, úplně zdravé. Že i když čtu neustále články a knížky o tom, jak myslet pozitivně, jak se nebát říkat ne, jak si umět prosadit, co chci, se mi to ne zcela dařilo. Protože když nastala situace, kdy jsem měla říct: „Ne“, často jsem znovu couvla. Chtěla jsem najít tu zdravě sebevědomou, pohodovou ženu, která je prazákladem každé z nás. Sebe samu, tak jak jsem byla stvořena, ten nepopsaný papír, než mě začaly formovat vztahy v rodině, výchovné metody a vlivy společnosti, ten list, na který mohu psát tak, jak to souzní se mnou. Po více než roční cestě, provázené desítkami přečtených knih, při poslouchání moudrosti těla, objevování své osobnosti a intenzivním tréninku praktik k nastolení rovnováhy a duševní pohody jsem našla to své správné místo – vrátila jsem se domů. K sobě samé. A také jsem máma dvou teenagerů, kteří mi přinášejí spoustu radostí a občas (malých i větších) starostí, především jsou ale pro mě tím nejpravdivějším zrcadlem 🙂

Protože jsem sama pomocí této intenzivní práce na sobě samé úspěšně zvládla své životní situace a zkoušky a skutečně nyní prožívám každý den výrazně šťastněji a s naplněním, rozhodla jsem se pomáhat všem, kteří sami chtějí na sobě pracovat. Pokud sami hledáte způsob, jak najít své správné místo, uvnitř sebe, své pravé já, ráda se stanu vaším průvodcem. Protože nikdy není pozdě začít. Ta správná chvíle pro naplněný život je možná právě teď!

Vaše Petra Kolářová