5 tipů, jak si vyladit ráno

Dobré ráno! Ano, to je to první, co mi prolétne hlavou, když ráno vstávám. Je tu další krásné, dobré ráno! Naše první ranní myšlenky nás obvykle naladí na celý den, jsou takovým jemným podtónem, který se nám celý den nese v hlavě, a ovlivňují i zvládání dalších denních úkonů. Proto jsem se rozhodla, podělit se s vámi o několik tipů, jak si vyladit ráno a vyrazit do víru dne s úsměvem na rtech!

  • Ještě s ospalýma očima, třeba při čištění zubů, se na sebe jednoduše usmějte do zrcadla. Úsměv každému z nás sluší a jako takový působí pozitivně i na náš mozek – když se usmíváme, máme radost a všechno je přeci v pohodě!
  • Zatočte se kolem dokola, zavlňte v tanečním pohybu, zazpívejte si k tomu krátký popěvek, když vybíráte potraviny z ledničky na snídani nebo na svačinu do školy pro vaše zlatíčka. I krátký pohyb, pár tónů působí jako osvěžení pro naši probouzející se mysl.
  • Když se obléknete a připravíte, určitě si vzpomeňte na parfém. Nebo oblíbený deodorant, toaletní vodu. Použijte je a vychutnejte si tu nádhernou vůni. Vybrali jste si jí proto, že vám krásně voní a proto se budete cítit opravdu příjemně.
  • Řekněte si, že máte dost času, že v pohodě stíháte, ať už ručičky na hodinách ukazují cokoli. Už jen vyslovením této kouzelné věty se vaše mysl a tělo zklidní, přestanete být napjatí a i případné lehké zpoždění zvládnete klidněji, s přehledem.
  • Při odchodu z domu se zhluboka nadechněte, na sekundu zavřete oči, rozhlédněte se. Najděte něco, co na vás působí hezky. Zpívají ptáci a na střechách okolních domů se odráží zlaté sluneční paprsky? Určitě už cítíte i teplo. A jestli prší? Tak se venku všechno zelená a třpytí duhovými kapkami vody a příroda ještě víc září.

P.S. Věnujte při rozloučení svým blízkým ještě 3 sekundy navíc a popřejte jim krásný den. Třeba když děti vystupují z auta před školou, nebo když se loučíte s drahou polovičkou při odchodu z domu. Uděláte jim radost a i vás samotné přání zahřeje.

Přeji vám krásný den!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *