Knihy v ten správný moment

Taky jste si všimli, že k vám knihy často „přijdou“, když je máte číst, nebo když se zabýváte určitým tématem? U mě už je to téměř pravidlem.

Stejně jako teď, s poslední „oddechovkou“, knížkou od Liane Moriarty „Úplně cizí lidé“. Nebudu moc prozrazovat, recenzí je na internetu dost, ale tématem je transformace osobnosti, očista ducha i těla a nový, uvědomělý život. V autorčině podání opět s napínavou zápletkou, vtipem a ironií, a přesto s mistrně hlubokým vhledem do života a povah lidí.

Autorka si znovu výborně vybrala oblast, která je již dlouho v popředí zájmu. A její trend narůstá ještě víc i nyní, po všech bezpečnostních a zdravotních opatřeních, kdy jsme trávili většinu času se svými blízkými, kdy se v mnoha vztazích projevilo, jak stabilní jsou nebo nejsou, jak spolu dokážeme komunikovat. Jde o oblast našeho názoru na podstatu života, o to, jaké máme duchovní principy, jaká je naše vztahová a emoční vyspělost, jak si uvědomujeme kolektivní vědomí. Někdo se tak zajímá o zdravou stravu a pozitivní myšlení, jiný o buddhismus nebo kvantovou fyziku, další se zabývá vlivy společnosti na životní prostředí. A spousta z nás se třeba jen raduje z přítomného okamžiku.

I drobné vědomé změny v myšlení zmůžou hodně. Stačí, když se zaměříme na laskavost, sdílenou radost, toleranci. Když se budeme radovat z maličkostí a ráno odcházet z domu s úsměvem. Hezké, radostné myšlenky nám zvednou náladu, přispějí svými vyššími vibracemi k pozitivnímu kolektivnímu vědomí.

Užívejme si tedy radost, pohodu, krásu a sílu okamžiku! Třeba z dobrého oběda, kávy o přestávce, procházky s partnerem po práci, přečtení pohádky dětem před usnutím, z krásně rozkvetlé zahrady. Stačí se rozhlédnout a vychutnávat si dění kolem nás. I ten dnešní déšť, díky kterému se příroda zase krásně očistí a zazelená.

P.S. Knížky Liane Moriarty sbírám, protože je fakt můžu. K blížící se době zasloužených dovolených určitě doporučuji, přibalit si některou s sebou. Já osobně mám nejradši „Na co Alice zapomněla“, i když celosvětově výborně hodnocené tituly „Sedmilhářky“ nebo „Manželovo tajemství“ také stojí za to 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *